FS&P ArcusPrzy Promenadzie etap 2.

osiedle mieszkaniowe

Warszawa - Gocław

projekt:

Mariusz Ścisło

Eliza Przywitowska

Piotr Przywitowski

Adam Żelichowski

Anna Bieniek

inwestor: LC Corp S.A.

projekt: 2007-2008

realizacja: 2009

Zespół budynków mieszkalnych "PRZY PROMENADZIE", składający się z trzech obiektów, stanowi pierwszy etap tzw. Pasażu Gocławskiego. W skład zespołu wchodzą dwa obiekty mieszkalne zlokalizowane w południowej części trenu inwestycji przy ul. Mikołajczyka (ETAP 1. oddany do użytkowania w 2008r.) oraz budynek mieszkalno-usługowy zamykający osiedle od strony ul. Nowaka- Jeziorańskiego (ETAP 2. oddany do użytkowania w 2009r.).

Budynek ETAPU 2. jest początkiem przekształcania znaczącej ale wciąż chaotycznej i nieuporządkowanej ulicy Gocławia w ulicę miejską. Wraz z istniejącym po drugiej stronie ulicy Centrum Handlowym PROMENADA tworzy harmonijny układ przestrzenny, a liczne usługi zlokalizowane w parterowej kondygnacji budynku podkreślają miejski, a nie osiedlowy, charakter tego miejsca.

Budynek został usytuowany w układzie podłużnym wschód – zachód, posiada zróżnicowaną wysokość; w głównych częściach średniowysoki z czterema wysokimi dominantami od strony północnej przy ul. Nowaka-Jeziorańskiego (dawnej ul. Anińskiej).

Części niższe składają się z ośmiu nadziemnych kondygnacji, z których ostatnia jest wycofana od lica budynku. Od strony ulicy Nowaka-Jeziorańskiego, na parterze zaprojektowano lokale usługowo-handlowe dostępne z poziomu chodnika. W niższych sekcjach (8 kondygnacji) zlokalizowanych w głębi działki na parterach oraz na najwyższych kondygnacjach usytuowane zostały lokale mieszkalne z tarasami od strony południowej. Na skrzyżowaniu części niższych obiektu zaprojektowano cztery XV-kondygnacyjne punktowe dominanty stanowiące części wysokie budynku.

Pod płytą budynku znajdują się 2 kondygnacje garażowe oraz pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Pierzeja północna wraz z bocznymi skrzydłami tworzy trzy ciekawe dziedzińce stanowiące miejsca odpoczynku i integracji mieszkańców. Znajdują się na nich zielone patia z elementami małej architektury oraz placyki zabaw dla dzieci, ponadto, bujna roślinność nadaje spokojny, ogrodowy charakter przestrzeni wspólnych. Z myślą o mieszkańcach wyższych kondygnacji, zaprojektowano również zielone ogrody na dachach niższych części budynku, które tworzą przyjemny wizualnie efekt. W inwestycji zaprojektowano mieszkania o bardzo zróżnicowanej powierzchni. Są tu zarówno nieduże lokale jedno- i dwupokojowe, jak i przestrzenne trzy- i czteropokojowe. Wszystkie mieszkania wyposażone są w duże balkony lub tarasy. Część balkonów została przeszklona, pozwalając mieszkańcom cieszyć sie słońcem przez cały rok.

Opisywany obiekt, podobnie jak wybudowane rok wcześniej budynki, jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Razem z budynkami ETAPU 1. tworzy harmonijną, optymalnie skomunikowaną przestrzeń i stanowi wyznacznik nowej jakości w starej tkance Gocławskich osiedli.

kubatura 186 251 m3
pow. całkowita 50 971 m2
pow. zabudowy 7 040 m2
pow. użytkowa mieszkań (p.u.m.) 26 630 m2

liczba kondygnacji nadziemnych VIII-XV
liczba mieszkań 384
liczba lokali usługowych 14
liczba miejsc postojowych 458

powered by Projektowanie Stron Internetowych